Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě

Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě

Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě.

Sídlí v budově Nové radnice v Ostravě.

PRO VEŘEJNOST

3D tisk a makerspace dílna 

Knihovna vlastní dvě 3D tiskárny a nabízí službu 3D tisku pro veřejnost. To, co chcete tisknout, si buď vymodelujete, nebo najdete na internetu a objednáte si tisk mailem. Pro školní výuku nabízíme také zapojení různorodých výukových robotů.

Akce a kurzy

MSVK pořádá různé vzdělávací a kulturní akce. V současnosti probíhají např. kurzy trénování paměti – vedou je certifikované trenérky I. stupně, které vás naučí mnohem víc než jen mnemotechnické pomůcky. 

PRO STUDENTY

Naším cílem je především podpora a pomoc studentům ve zdárném absolvování středoškolského a vysokoškolského studia. Krom nákupu odborných publikací, databází i beletrie nabízíme také služby, které jsou pro studenty zdarma bez ohledu na registraci v knihovně.

Pomáháme především s psaním odborných textů. Nepíšeme však diplomové práce za úplatu ani nevypracováváme literární rešerše. Místo toho nabízíme konzultace k psaní odborných prací a článků, online kurz Napíšu diplomku, shromažďujeme užitečné odkazy a nástroje, které vám usnadní studium. 

O MSVK

MSVK sídlí v budově Nové radnice v Ostravě, kde je také poskytována převážná část služeb uživatelům. Knihovna má v Ostravě dlouhou historii, v roce 2021 oslavila výročí 70 let od svého založení. V současnosti probíhá příprava podkladů pro stavbu nové budovy, tzv. Černé kostky. V roce 2022 očekáváme vydání stavebního povolení.

© 2022 Colour Production, spol. s r.o. – Všechna práva vyhrazena.