Stefan Lorenz Sorgner

Stefan Lorenz
Sorgner

Profesor filozofie tvrdí, že si musíme uvědomit, že jsme jako druh odjakživa kyborgové.

 

Sám sebe popisuje jako entitu, která se ve všech ohledech neustále mění. Profesor Stefan Lorenz Sorgner je německý metahumanistický filozof, Nietzscheho následovník, filozof hudby a autorita v oblasti etiky nových technologií. Věnuje se meta-, post- a transhumanismu. Transhumanisté propagují využití technologií k tomu, aby se zvýšila pravděpodobnost prolomení hranic toho, kým jsme jako lidské bytosti. 

Stefan vyučuje filozofii na Univerzitě Johna Cabota v Římě, přičemž podporuje zejména vycházející oblast posthumanistických studií, a přednáší na řadě dalších institucí. Věří, že integrace posthumanistických studií do tradičních humanitních věd by měla být provedena na všech univerzitách po celém světě.

sociální sítě

Personal Stage

Lidé byli vždy kyborgové

Chtěli byste mít babičku uloženou na USB disku? To se pravděpodobně nestane, protože budou existovat sofistikovanější média, nicméně vize digitalizované lidské mysli je podle německého transhumanistického filozofa Stefana Sorgnera naprosto reálná. Stejně jako možnost vylepšovat genetickou výbavu člověka. Transhumanismus se zabývá využíváním technologií k tomu, abychom zvýšili šanci, že překonáme hranice našeho lidství. Jenže co naše etické hranice? „Musíme pochopit, že jako bytosti jsme odjakživa kyborgové,“ říká profesor Sorgner, který vidí posthumanismus jako nedílnou součást budoucího vzdělávání. V rozhovoru s Jiřím Vicherkem otevírá své filozofické obzory i nový úhel pohledu na člověka.

© 2022 Colour Production, spol. s r.o. – Všechna práva vyhrazena. – designed by mchlzch.cz