Amber Galloway Gallego

Amber
Galloway Gallego

„Tlumočníci jsou mikrofony pro komunitu neslyšících a nedoslýchavých,“ říká tlumočnice hudebních koncertů do znakové řeči.

 

Svérázná usměvavá Američanka jezdí po světě po boku hudebních hvězd a boří mýty o tom, že hudba neslyšícím a nedoslýchavým nic neříká. Amber Galloway se věnuje uměleckému tlumočení hudebních vystoupení do amerického a mezinárodního znakového jazyka, aby zprostředkovala lidem s vadou sluchu co nejkomplexnější zážitek, aby mohli vnímat nejen vibrace hudby, ale i rytmus, náladu a text.  

Amber se od útlého dětství potkávala s neslyšícími a zároveň milovala hudbu. Vyrůstala v afroamerickém sousedství, proto ji to táhlo k rapu a RnB. Život jí stále přihrával situace, z nichž vyvstávala silná potřeba zlepšení komunikace mezi komunitou neslyšících a nedoslýchavých a slyšící většinou, a nakonec i nemoc, která Amber zanechala se zhoršeným sluchem. Rozhodla se proto pro dráhu tlumočení, jaké její komunitě chybělo – umělecké, pohybové tlumočení hudebních vystoupení do znakového jazyka. Díky jednomu virálnímu videu z festivalu Lollapalooza z roku 2013 dnes Amber tlumočí koncerty světových hudebních špiček, se zvláštním zaměřením na její oblíbený rap a hip hop, a poptávka po jejích službách neklesá. Z lásky k tlumočení i k hudbě založila společnost Amber G Productions a pořádá školení pro tlumočníky z různých zemí, kteří se chtějí vydat stejnou cestou jako ona.


 

Personal Stage

VOICES: Amber Galloway Gallego

Svérázná a nepřehlédnutelná umělkyně Amber Galloway se věnuje uměleckému tlumočení hudebních koncertů a vystoupení do amerického a mezinárodního znakového jazyka, aby zprostředkovala zábavu lidem s vadou sluchu a neslyšícím. Sama Amber se od dětství pohybovala ve společnosti neslyšících. Dnes tlumočí koncerty světových hudebních špiček, mezi nimiž jsou Red Hot Chilli Peppers nebo Snoop Dogg, a poptávka po jejích službách neklesá. Z lásky k tlumočení i k hudbě založila společnost Amber G Productions.

Personal Stage

Neslyšíme jen ušima

K čemu je neslyšícím lidem hudba? Návštěva koncertu pro ně zdánlivě nedává smysl. Stačí se jich ale zeptat, abychom zjistili, jak daleko je tato domněnka od pravdy. A přesně tak to udělala Amber, která se v komunitě neslyšících a nedoslýchavých pohybuje už řadu let. Zjistila, jak velkou roli hraje rytmus, vibrace, tanec, vizuální stránka hudebního vystoupení a především radost, kterou sdílíme s přáteli. Hudba je život, ať ji vnímáme ušima, nebo tělem. Proto se Amber Galloway Gallego věnuje tlumočení hudebních koncertů a festivalů do amerického a mezinárodního znakového jazyka a poptávka po jejích službách roste nejen ve Spojených státech, ale i v zahraničí. Její rozhovor s Juliet Russell také doprovázejí tlumočníci do znakového jazyka.

© 2022 Colour Production, spol. s r.o. – Všechna práva vyhrazena. – designed by mchlzch.cz