Barbara Winton

Barbara
Winton

Aby uchovala odkaz svého otce, nepotřebuje opakovat starý příběh stále dokola – ten příběh pomáhá pochopit, proč má smysl dělat velké věci i dnes.

 

Jejím otcem byl Sir Nicolas Winton, jehož jméno je v našich končinách symbolem hrdinství. Během druhé světové války zachránil život 669 převážně židovským dětem tím, že zorganizoval jejich převoz z nacisty okupovaného Československa do Anglie. Po roce 1988, kdy se o činech Nicolase Wintona poprvé dověděla veřejnost, se jeho dcera Barbara rozhodla pokračovat v jeho odkazu a zachráněné „Wintonovy děti“, tehdy už dámy a pány ve středním věku, vypátrat. O životě svého otce napsala knihu If It´s Not Impossible…(Pokud to není nemožné…), organizuje připomínkové akce, bývá hostem v médiích a vzkazuje lidem, aby vzali odvahu do svých rukou a změnili, co není nemožné.

Potřebu pomáhat ostatním Barbara zjevně zdědila po otci a vybrala si cestu léčení. Vystudovala homeopatii na London College of Homeopathy a v současné době pracuje jako poradkyně celostní terapie, která kombinuje homeopatii a nutriční terapii. Po otci zdědila ještě dvě další vlastnosti: lásku k zahradnictví a vášeň debatovat o světových událostech.

© 2022 Colour Production, spol. s r.o. – Všechna práva vyhrazena. – designed by mchlzch.cz