Barbora Hu

Barbora
Hu

„Věřím v sílu slova a alchymii inpirace, důvěřuji vnitřní inteligenci těla i ducha.“

 

Lektorka osobního rozvoje, jógy a tantry Barbora Hu se věnuje facilitaci osobních témat, pracuje s tělem a vědomím, píše knihy a články na témata související s jógou, již vnímá jako jako práci s pochopením, uchopením a rozvinutím přítomnosti. Vede vlastní jógové studio v Praze na Smíchově.
Barbora vystudovala indologii se specializací na hindštinu a kulturologii. Své znalosti doplňuje o zálibu ve zkoumání antropologie těla, ducha a mysli a různé úrovně symbolického myšlení.
Věnuje se také publicistice na jógová témata v tištěném časopise Jóga DNES, na portálu Jógoviny, Yogapoint, a na mezinárodní platformě Galaxy of Yoga. Ve spolupráci s kamarádkou a spolužačkou Gabrielou Juhásovou dala dohromady online výkladový slovník sanskrtských termínů v józe.
Barbora je autorkou pěti knih pro dospělé i děti. Ta nejnovější, vydaná letos v létě, nese název Polibek kobry a nabízí kulturně historický, ale i imaginativní exkurz do ženských pricipů spirituality, jógy a tantry. Knihu doprovázejí bohaté fantazijní ilustrace Kateřiny Žočkové.
 

Personal Stage

Polibek kobry a jiné živelné proměny

Co je skutečně důležité? Hledání odpovědi na zdánlivě jednoduchou otázku se může protáhnout na mnohaleté putování. Pokud jste už odpověď našli, jděte za tím, co je pro vás důležité. Stojí to za to, míní lektorka jógy a osobního rozvoje Barbora Hu, která byla hostem Terezy Ghose. V rozhovoru se pozastavuje nad propojeností mnoha aspektů našeho vnitřního i vnějšího světa a nad krásou zrození člověka i knihy. Letos totiž vydala knihu zaměřenou na ženský aspekt ve spiritualitě, józe a tantře s názvem Polibek kobry, opatřenou magickými ilustracemi Kateřiny Žočkové. Jaký rozměr může do našeho života vnést tantrické učení a zvědomění každého kroku, který učiníme? Jak moc nás ovlivňují přírodní živly a jak je v sobě můžeme rozpohybovat sami?

© 2022 Colour Production, spol. s r.o. – Všechna práva vyhrazena. – designed by mchlzch.cz