Bruno Marion

Bruno
Marion

Futuristický mnich doporučuje měnit život po malých krůčcích: Vysněte si budoucnost, přidejte tři dávky vděčnosti a špetku odpuštění každé ráno.

 

Vizionář a futurolog Bruno Marion se zabývá globálními trendy, inovacemi, proměnami světa a jejich předvídatelností. Pracuje především s teorií chaosu. Přednáší na prestižních konferencích a radí světovým lídrům, jak se zorientovat v dnešním chaotickém světě.

Futuristický mnich, jak mu mezi kolegy přezdívá, vystudoval fyziku, budoucí vývoj civilizace však nevidí pouze v technologiích – právě naopak. Snaží se nabádat lidi, aby vzali osud do svých rukou a změnili svět tím, že změní pár maličkostí ve svém životě. „Nikdy jsme neměli takovou moc tvořit budoucnost světa, jakou máme teď,“ říká.

Bruno dlouhodobě studuje východní i západní filozofie. Je spoluzakladatelem Université Intégrale v Paříži, prostoru pro studium integrální filozofie, která tyto myšlenkové směry spojuje v jednotnou vizi. V roce 2014 vydal knihu Chaos – praktický průvodce, která je souhrnem inovací a vizí naší budoucnosti a také rádcem, jak nechat chaos a nejistotu pracovat ve svůj prospěch.

sociální sítě

Global Stage

VOICES: Bruno Marion

Vizionář a futurolog Bruno Marion se zabývá globálními trendy, inovacemi, proměnami světa a jejich předvídatelností. Pracuje především s teorií chaosu. Přednáší na prestižních konferencích a radí světovým lídrům, jak se zorientovat v dnešním chaotickém světě. Bruno dlouhodobě studuje východní i západní filozofie, je spoluzakladatelem Université Intégrale v Paříži, prostoru pro studium integrální filozofie, která tyto myšlenkové směry spojuje v jednotnou vizi. Jeho kniha Chaos – praktický průvodce je souhrnem inovací a vizí naší budoucnosti a také rádcem, jak nechat chaos a nejistotu pracovat ve svůj prospěch.

Global Stage

Pravidla pro chaotický svět

Naše civilizace už nikdy nebude taková, jakou jsme ji znali do roku 2020. Pomalu se hroutí a na jejích základech vyroste nová. Podle futurologa Bruna Mariona proměnu po všech globálních krizích ještě více urychlila pandemie Covidu. Jakým směrem se lidstvo po uzdravení vydá? Můžeme předvídat budoucnost, nebo ji dokonce ovlivnit? Možná je nejvyšší čas začít u sebe a změnit, s čím nejsme spokojeni. Na úsvitu nové éry se totiž kroky každého z nás nejen počítají, ale násobí. Moderuje Jiří Vicherek.

© 2022 Colour Production, spol. s r.o. – Všechna práva vyhrazena. – designed by mchlzch.cz