Cedric Leighton

Cedric
Leighton

Zkušenosti z válečných zón mu umožnily vyvinout a neustále vylepšovat sofistikované bezpečnostní systémy. Dnes je vysoce ceněným odborníkem na kyberbezpečnost.


Veterán amerického letectva a renomovaný odborník na kyberhrozby. Po šestadvaceti letech u zpravodajské služby US Air Force působí Cedric Leighton jako vojenský analytik u CNN a stojí v čele poradenské společnosti Cedric Leighton Associates, zaměřené na kyberbezpečnost. Podporoval klíčové bojové operace na Středním východě, kam sám pětkrát vycestoval. Zpravodajský systém, který v tamních podmínkách vytvořil, se používá dodnes. Je držitelem řady ocenění a vyznamenání za obranu Spojených států.
Ve službách CNN pracuje od roku 2015, kdy pokrýval teroristický útok v pařížském Bataclanu. Poskytl svou expertizu divákům CNN u mnoha mezinárodních bezpečnostních problémů, včetně vzestupu a pádu IS, Íránských vojenských záměrů, rozmachu Číny nebo ruského vpádu na Ukrajinu. Objevil se na nejvýznamnějších světových rozhlasových i televizních stanicích včetně BBC, čínské CCTV, Al-Džazíry, ARD či Fox News Channel. Byl citován v tisku po celém světě. Cedric také dohlížel na specializované zpravodajské operace na Velitelství zvláštních operací USA, byl svědkem pádu Berlínské zdi a sloužil jak u letectva, tak na Generálním štábu v Pentagonu.
 

sociální sítě

Global Stage

VOICES: Cedric Leighton

Veterán US Air Force Cedric Leighton působí po 26 letech strávených u zpravodajské služby letectva jako vojenský analytik CNN a stojí v čele poradenské společnosti Cedric Leighton Associates, zaměřené na kyberbezpečnost. Podporoval klíčové bojové operace na Středním východě, kam sám pětkrát vycestoval. Zpravodajský systém, který v tamních podmínkách vytvořil, se používá dodnes. Je držitelem řady ocenění a vyznamenání za obranu Spojených států.

Global Stage

Afghánská katastrofa

Bleskový návrat Talibánu k moci a chaotický ústup Americké armády a ozbrojených sil jiných zemí z Kábulu sledoval v srpnu s úžasem celý svět. Co k událostem vedlo? Jde skutečně o porážku USA v Afghánistánu? A byla nejdelší válka v americké historii opravdu naprosto zbytečnou, jak o ní často hovoří světová média? Na otázky Tomáše Etzlera odpovídá Cedric Leighton, globální bezpečnostní expert a bývalý důstojník rozvědky amerického letectva. 

© 2022 Colour Production, spol. s r.o. – Všechna práva vyhrazena. – designed by mchlzch.cz