Dan Brown

Dan
Brown

Někdejší písničkář, pianista a učitel angličtiny už několik let kraluje žebříčku nejprodávanějších amerických spisovatelů.

 

Když knižní i filmová Šifra mistra Leonarda obletěla svět, stal se americký spisovatel Dan Brown ikonou milovníků mysteriózního thrilleru. Nebyla to sice jeho prvotina, ale sázka na odvážné propojení současného příběhu s odkazem Leonarda da Vinciho se vyplatila. Román, známý také pod názvem Da Vinciho kód, i jeho dřívější díla, především Andělé a démoni, se velmi rychle staly světovými bestsellery. V roce 2005 byl Dan Brown časopisem TIME zařazen mezi 100 nejvlivnějších lidí na světě.

 

Dan vyrostl v rodině učitele a kostelní varhanice a od dětství byl fascinován paradoxní souhrou vědy a náboženství, která často vytváří pozadí jeho příběhů. Než se začal naplno věnovat autorskému psaní, byl učitelem angličtiny. Jeho romány se pohybují na pomezí fikce a skutečnosti, přičemž hranici mezi nimi záměrně rozmazává.

Dnes má na svém autorském kontě 8 knih, které byly přeloženy do 56 světových jazyků. Nejnovější román Počátekzkoumá dvě základní otázky lidstva: Odkud přicházíme? Kam jdeme?

V loňském roce Dan poodhalil svou úspěšnou hudební minulost a překvapil čtenáře vydáním své první ilustrované knihy pro děti s názvem Wild Symphony. Kniha je hravým a nápaditým způsobem propojena s mobilní aplikací a obsahuje autorovu hudbu.

Personal Stage

Když autor thrillerů píše pro děti

Jeho přístup k psaní zní překvapivě jednoduše: Napište knihu, jakou byste chtěli číst. Mohlo by se zdát, že Dana Browna není potřeba více představovat. Americký autor bestsellerů ale s vydáním nové knihy překvapil své fanoušky hned dvakrát a představil se v úplně novém světle – jako hudebník a autor knihy pro děti. Málokdo ví, že Dan studoval také skladbu a bez hudby si svůj tvůrčí den nedokáže představit. Jak a kdy píše? Jaká kniha by se mu líbila, kdyby byl malým klukem? Měli jsme to štěstí natočit s ním rozhovor naživo, když přijel do Prahy na veletrh Svět knihy, aby zde představil svou bohatě ilustrovanou muzikální knížku pro děti Divoká symfonie.

© 2022 Colour Production, spol. s r.o. – Všechna práva vyhrazena. – designed by mchlzch.cz