Fil Eisler

Fil
Eisler

Jako dítě se v Praze učil na klavír, dnes skládá hudbu pro světový filmový průmysl a získává prestižní ocenění.

 

Fil Eisler alias iZLER je hudební skladatel, producent a multiinstrumentalista původem z České republiky, jehož láska k hudbě a láska k filmu se spojily ve velmi slibnou kariéru. Je jedním z nejžádanějších a nejuniverzálnějších skladatelů pro velké filmové projekty, nezávislé filmy i úspěšné televizní seriály z globální produkce. Získal řadu ocenění a nominací, včetně World Soundtrack Awards New Discovery, SXSW Best Soundtrack Award a několik cen BMI.

Filova hudební dráha začala v Praze u babičky, která ho učila hrát na klavír. Později se prosadil jako kytarista v různých kapelách, cestoval a nahrával s řadou umělců, mezi něž patří Robbie Williams, Ryan Adams, Marco Beltrami, Dave Stewart, Imogen Heap, Jesse Malin, Kim Caldwell, Kylie Minogue , Brian May, Holly Johnson a mnoho dalších. Když se přestěhoval do LA, jeho celoživotní láska k filmu ho přivedla k psaní pro stříbrné plátno. V roce 2008 byl iZLER s dalšími začínajícími skladateli pozván do Sundance Film Composer's Lab v Utahu a od té chvíle začaly jeho projekty sklízet široký ohlas u kritiků. Jeho skladby najdeme v celé řadě seriálů nejen z produkce Netflixu, ale také ve filmech včetně Proud Mary, The Titan, How To Be Single, Newtown a v mnoha dalších.

Personal Stage

Hudba filmu na míru

Přestože ji často ani nevnímáme, hudba ve filmu vytváří celou atmosféru a je naprosto zásadní složkou celého prožitku, který v nás po jeho zhlédnutí zůstává. Americký hudební skladatel s českými kořeny Fil Eisler se rozhodl jít za svou vášní a vyměnit své místo na slunci po boku Robbieho Williamse za místo ve filmových titulkách. A rozhodně toho nelituje. Na jaké výzvy na své klikaté cestě z Prahy do Hollywoodu narazil? V rozhovoru s Juliet Russell se přiznává i k tomu, jak dlouho pořádně neuměl noty.

© 2022 Colour Production, spol. s r.o. – Všechna práva vyhrazena. – designed by mchlzch.cz