Filip Košťálek

Filip
Košťálek

Produkční a dramaturg působící ve světě hudby, veletrhů a konferencí od roku 2011. Nyní se podílí na organizaci mezinárodního hudebního festivalu Colours of Ostrava či rodinného Festivalu v ulicích. Rovněž rozvíjí myšlenku Meltingpotu a je autorem podcastu Kick-Off, který objevuje inspirativní životy lidí kolem nás.

sociální sítě

Global Stage

Všichni jsme kreativní!

Od turbomoštu k Baru, který neexistuje, a přes Super Panda Circus k hotelu Anybody a vždy s pokorou, sakra! Brněnský podnikatelský fenomén a jeho Lidi z Baru.

Personal Stage

Hudba a algoritmy

Přemek Štěpánek, PR manažer nezávislého hudebního vydavatelství Indies Scope, člen kapely Ať se snaží Ona a majitel společnosti PR stage propagující u nás zahraniční festivaly se zamýšlí nad tím, jestli budeme v budoucnu poslouchat hudbu skládanou podle algoritmů a jestli streamovací playlisty nahradí hitparády. Odpovídá také na otázku, jestli české kapely potřebují management a jestli je pro ně lepší prošlapat si kariéru odspodu nebo ji postavit na singlu úspěšném na YouTube. Showcase považuje za místo nenahraditelného osobního kontaktu, profesního růstu a příležitosti dozvědět se, co se v hudbě a showbyznysu děje. A nepochybuje o tom, že koncerty v zahraničí a každý kontakt se zahraničím posouvá české tvůrce dopředu.

Personal Stage

Vášeň pro hudbu

Šéfredaktor magazínu Full Moon, hudební publicista, člen promotérské skupiny Scrape Sound a autor knihy Uprostřed příběhu přibližuje, jak magazínu pomáhá šeptanda o kvalitní publicistice a výrazný vizuál. A určitě i to, že nejde jen o magazín o hudbě, ale o umění obecně a snaze být skrze vydávání alb a pořádání koncertů vlivným aktérem české scény. Hudba je pro Michala koníčkem, vášní, zábavou a občas velkou otravou, záleží prý na době. A určitě také důležitou součástí společnosti a dění v ní, kdy navíc hudba dokáže lidi občas pozitivně naladit do té míry, aby získali impuls k převrácení světa k lepšímu.

Personal Stage

Posviťme si na světlo

Zkrotili jsme oheň, později i elektrický proud, rozsvítili jsme planetu. Teprve v posledních letech se ale dovídáme, jak zásadní význam má pro kvalitu našich životů tma. Ve světle nových informací o světle se znovu učíme správně spát. Odborník na světlo i tmu, vynálezce a spisovatel Hynek Medřický si stojí za tím, že osmihodinový spánek není mýtus. V rozhovoru Filipa Košťálka upozorňuje na zásadní úskalí přemíry světla, které na nás i v nočních hodinách září z pouličních lamp, obrazovek a displejů. Zároveň radí, jak dopad světla na naše tělo i mysl zmírnit a vyhnout se únavě přes den.

Global Stage

Vize a výzvy mladých podnikatelů

S kůží na trh – doslova. Tak by se dala stručně popsat cesta dvou sympatických mladíků za úspěchem. Kvalitní kůže, poctivé řemeslo, vize a nadšení jsou jejich hlavními artikly. Václav Staněk, majitel obuvnické firmy Vasky, a Lukáš Matějček, který stojí za značkou Bagind, toho mají společného více než vkus a oko pro design.

© 2022 Colour Production, spol. s r.o. – Všechna práva vyhrazena. – designed by mchlzch.cz