František Šmehlík

František
Šmehlík

Několikanásobný mistr republiky v judu je zároveň vášnivým čtenářem a za svou autorskou tvorbu sklízí ve svém mladém věku uznání.

 

Rodák z Ostravy František Šmehlík je, jak se zdá, vycházející hvězdou české kriminální, nebo možná hororové beletrie. Žije s rodinou v Olomouci, kde dokončuje studium bohemistiky na Univerzitě Palackého a zároveň jako úspěšný judista trénuje žactvo na sportovním středisku. Vedle juda jsou jeho dávnou vášní knihy, mezi své největší oblíbence řadí Milana Kunderu, Bohumila Hrabala či Ladislava Fukse.

V roce 2015 vydal soubor hororových povídek Temné znamení. Jeho první kriminální román Slyšet jeleny zpívat se vyznačuje promyšlenou zápletkou, ale především schopností postihnout spletité vazby v malé komunitě, kde skoro každý může být vrah. Příběh je zasazen do prostředí Beskyd, které František jako každý Ostravák dobře zná. Po dokončení knihy pracoval na prvním dílu série s olomouckou vyšetřovatelkou Laurou Arou. Jestli ale u detektivního žánru zůstane, vrátí se k hororu, nebo se vydá jiným směrem, ukáže až čas.

sociální sítě

Personal Stage

Slyšet jeleny zpívat o vraždách

Několikanásobný republikový mistr juda, bohemista a autor hororových povídek přibližuje, jak se dostal k napsání severské kriminálky v českém stylu, odehrávající se v Beskydech.

© 2022 Colour Production, spol. s r.o. – Všechna práva vyhrazena. – designed by mchlzch.cz