Gerd Leonhard

Gerd
Leonhard

Futurista, který věří v lidstvo, patří mezi 100 nejvlivnějších Evropanů.

 

„Lidé, planeta, účel a prosperita“ – to je jeho motto. Futurista a spisovatel Gerd Leonhard je původem Němec, v současné době žije ve švýcarském Curychu a je jedním z 10 nejvyhledávanějších futuristických řečníků na světě. Dříve se profesionálně věnoval hudbě a filmařině. V posledních dvou dekádách se zabývá vizemi budoucnosti, přednášel na stovkách předních konferencí a akcí a spolupracoval s významnými společnostmi a institucemi po celém světě, mezi něž patří Microsoft, NBC, Visa, Google, Audi, IBM nebo Evropská komise, abychom jmenovali alespoň některé.

Gerd se zaměřuje na budoucnost lidstva a technologie, digitální etiku, umělou inteligenci, budoucí vedení a předvídavost. Jeho přednášky jsou proslulé osobitým stylem – inspirativním, vtipným a vždy osobním. Proto je Gerd také velmi častým hostem médií (The Guardian, Harvard Business Review, BBC, CNN, ZDF / ARD, ARTE) a podílel se na tvorbě řady dokumentů. Je autorem pěti knih včetně posledního bestselleru Technology vs. Humanity (Technologie vs. Lidstvo), v němž se futurismus setkává s humanismem a zkoumá fenomény, které radikálně změní naši společnost, ekonomiku, hodnoty a dokonce i naši biologii. Také Gerdovy filmy o budoucnosti technologií a lidstva, digitální transformaci a umělé inteligenci si získaly pozornost milionů diváků.

sociální sítě

Personal Stage

Jaké rozcestí představují technologie pro budoucnost

Dojde ke střetu lidstva s technologií? A jak tomu zabráníme? Takové je téma nejnovější knihy Gerda Leonharda. Gerd se považuje za futuristu, jehož posláním je pomoct lidem dosáhnout něčeho, co by se dalo nazvat „dobrou budoucností“. Co to přesně znamená, to se pokusí zjistit Stuart Maister v tomto rozhovoru.

© 2022 Colour Production, spol. s r.o. – Všechna práva vyhrazena. – designed by mchlzch.cz