Helge Krogsbøl

Helge
Krogsbøl

Helge je současný provozní ředitel a zástupce generálního ředitele nadnárodní evropské společnosti Heimstaden. Má za sebou bezmála 30 let zkušeností se zakládáním a provozováním hotelů na mezinárodní úrovni, naposledy jako senior viceprezident společnosti Pandox. Předtím pracoval ve vrcholovém managementu hotelových řetězců Benelux Thon Hotels a First Hotels.

 

Ve společnosti Heimstaden je odpovědný za skandinávskou manažerskou jednotku se zaměřením na růst a zkušenosti zákazníků. V České republice je Heimstaden největším poskytovatelem nájemního bydlení. Vlastní a spravuje 43 000 bytů v Ostravě a Moravskoslezském kraji.

Global Stage

Umíme vyřešit bytovou krizi?

Celá Evropa se momentálně potýká s bytovou krizí. Zajistit finančně přijatelné bydlení pro všechny obyvatele je výzva, kterou jednotlivé země překonávají různým způsobem, ale nikdy ne lehce. Lidé se dovolávají řešení u vlády, záleží však i na tom, jak (zda) pracuje soukromý sektor ve prospěch občanů, komunit, a samozřejmě svých akcionářů. Na bytovou problematiku se dnes podíváme očima třetího největšího evropského pronajímatele, firmy Heimstaden, která se během několika posledních let rozrostla napříč kontinentem a zajistila dostupné bydlení pro čtvrt milionu Evropanů. Co v praxi znamená „přátelské bydlení“ a jaké jsou možnosti řešení bytové krize? Stuart Maister se v rozhovoru s Helge Krogsbolem, provozním ředitelem a zástupcem generálního ředitele společnosti Heimstaden, pokusí nastínit, jak se v příštích letech změní způsob našeho života.

© 2022 Colour Production, spol. s r.o. – Všechna práva vyhrazena. – designed by mchlzch.cz