Ivo Vondrák

Ivo
Vondrák

Ivo Vondrák se narodil 15. dubna 1959 v Ostravě.  Vystudoval strojírenství na Vysoké škole báňské v Ostravě, kterou později v letech 2010 až 2016 vedl jako rektor. V roce 2016 se stal moravskoslezským hejtmanem, vloni na podzim post obhájil. Je moravskoslezský patriot, věří v tento kraj a lidi v něm. Jeho hlavní vizí je úspěšně dokončit transformaci Moravskoslezského kraje, jak říká: „Od těžbě uhlí k těžbě dat“.

Global Stage

Minulost a přítomnost pohornické krajiny aneb úcta k těžké práci

Karvinsko je mnohem barevnější, než by se mohlo při pohledu na pohornickou krajinu zdát. Stačí se zde jen projít a naslouchat zdejším příběhům. Jak je pochopení minulosti důležité pro transformaci jednoho z nejvýraznějších uhelných regionů v Česku? Jak s těmito odkazy pracovat a co s tím můžeme dělat sami?

Global Stage

Budoucnost pohornické krajiny: vrátit krajinu lidem

Těžba uhlí na Karvinsku definitivně končí. Zároveň přichází nemalé zdroje na razantní proměnu území a odchod od uhlí. Taková příležitost jako teď už možná nikdy nepřijde. Ale stačí to? Jsme připraveni té příležitosti využít? Jaké Karvinsko chceme v budoucnosti mít? A umíme se poučit z nezdarů?

© 2022 Colour Production, spol. s r.o. – Všechna práva vyhrazena. – designed by mchlzch.cz