Jakub Kalenský

Jakub
Kalenský

Když studoval filozofii a ruský jazyk a literaturu, ještě asi netušil, že „literatura“, které se bude v praxi věnovat, budou především ruské dezinformační kampaně.

 

Ne všechno, co se dočteme v tisku, je pravda. Novinář a analytik Jakub Kalenský jako jeden z mála ví, jak obtížné je někdy odlišit záměrně podsunutou lež od pravdivé informace. Pracuje jako analytik Laboratoře pro digitálně forenzní výzkum (DFR Lab) v rámci think-tanku Atlantic Council. Pomáhá zvyšovat informovanost veřejnosti o kremelských dezinformačních kampaních prostřednictvím článků, zpráv, rozhovorů, veřejných projevů a briefingů pro vládní úředníky a novináře z celé Evropy. 

V letech 2015 až 2018 Jakub pracoval pro Evropskou unii jako vedoucí týmu East StratCom pro boj proti dezinformacím, předtím působil jako politický korespondent v tisku, online médiích a v českém televizním zpravodajství (Česká televize, TV Nova, Lidové noviny, Hospodářské noviny). Za svou práci obdržel v roce 2011 Novinářskou křepelku pro novináře do 33 let za novinářskou odvahu.

sociální sítě

© 2021 Colour Production, spol. s r.o. – Všechna práva vyhrazena. – designed by mchlzch.cz