Jamie Andrew

Jamie
Andrew

Tváří v tvář vlastní smrti sledoval, jak umírá jeho parťák a zkušený horolezec. Má za sebou strastiplnou cestu a vzkazuje, že nic není nemožné.

 

Přišel o ruce i nohy, přesto nepověsil horolezectví na hřebík a dál zdolává horské vrcholy po celém světě. Příběh skotského horolezce Jamieho Andrewa je příběhem o lásce k horám, o bolesti, sebezapření i neuvěřitelně pevné vůli. Osudovým se mu stal výstup na vrchol Les Droites ve francouzských Alpách s kolegou a kamarádem Jamie Fisherem v roce 1999, kde oba horolezce zastihla ledová bouře, která trvala pět dní a nocí. Po pěti dnech přiletěl do extrémně složitého terénu záchranný vrtulník, aby silně podchlazeného Jamieho vysvobodil z mrazivé pasti. Pro jeho kolegu Fishera už bylo pozdě. Jamie Andrew přežil, ale přišel o všechny čtyři končetiny. Mnoho měsíců trvalo, než se vyrovnal se ztrátou přítele, pocitem viny, bezmoci, se vztekem i popíráním. Nakonec se rozhodl jít dál, žít naplno, přehodnotit své priority a tragickou událost přijal jako výzvu. Dnes už řadu let znovu zdolává náročné horské cíle s protézami, bývá hostem rozhovorů a inspirativním řečníkem, který motivuje ostatní k odhodlání a překonávání vlastních mezí, a v neposlední řadě se svými sportovními výkony snaží upozornit na problémy lidí s podobným hendikepem a získávat tak prostředky pro charitu.

Personal Stage

Nic není nemožné

Jednoho nešťastného dne roku 1999 se třicetiletý skotský horolezec Jamie Andrew probudil z kómatu s amputovanýma rukama a nohama. Byl to jediný způsob, jak mu lékaři mohli zachránit život po strašném lezeckém incidentu. Ačkoli pro mnohé by ztráta končetin byla nepřekonatelnou překážkou, Jamie se v tom postupně naučil vidět příležitost. Dnes vychovává rodinu, opět zdolává horské vrcholy, nedávno absolvoval triatlon Ironman a jeho příběh inspiruje miliony lidí po celém světě.

© 2022 Colour Production, spol. s r.o. – Všechna práva vyhrazena. – designed by mchlzch.cz