Jean-Dominique Brierre

Jean-Dominique
Brierre

Kundera je jedním z jeho nejoblíbenějších autorů. Psát o něm proto bylo potěšením i výzvou zároveň.

 

Francouzský novinář a muzikolog Jean-Dominique Brierre je autorem patnácti knih, většinou biografií jazzových, šansonových a folkových zpěváků. Najdeme mezi nimi Boba Dylana nebo Leonarda Cohena, česky vyšel jeho životopis Edith Piaf pod názvem Bez lásky nejsme nic. Zároveň překládá z angličtiny do francouzštiny.
Po hudebních legendách se Jean-Dominique rozhodl zpracovat biografii jedné legendy literární. V nové knize Milan Kundera - Život spisovatele z roku 2020 odkrývá nejrůznější souvislosti skrytého života i díla jednoho z největších spisovatelů posledního půlstoletí, který je navíc v českém a francouzském kulturním prostředí vnímán rozdílně.
 

Global Stage

Milan Kundera dvakrát jinak

V minulém roce se objevily na českých knižních pultech hned dvě biografie zabývající se životem a dílem významného a také značně kontroverzního česko-francouzského prozaika a esejisty Milana Kundery. Autorem životopisů jsou francouzský novinář Jean-Dominique Brierre a česko-americký spisovatel Jan Novák. Rozhovory s nimi osvětlují, proč se do biografií pustili a odkud se jim dařilo získávat informace o spisovateli, který je mimořádně opatrný na své soukromí a neposkytuje rozhovory. Dozvíme se, jestli biografy při nelehké práci něco překvapilo, co se dověděli také sami o sobě a jaké místo zaujímá Kunderova biografie v kontextu jejich dalšího psaní.

© 2022 Colour Production, spol. s r.o. – Všechna práva vyhrazena. – designed by mchlzch.cz