Jill Purce

Jill
Purce

Lidský hlas vnímá jako jeden z nejmocnějších nástrojů pro sebeléčení i léčení druhých.


 

Jill je britská hlasová lektorka, terapeutka rodinných konstelací a spisovatelka. Od počátku 70. let vyučuje rozmanité formy individuálního i skupinového kontemplativního zpěvu, zejména alikvotního zpěvu, a zabývá se duchovním potenciálem hlasu jako magického nástroje pro léčení a meditaci. Přes dvacet let vede rodinné konstelace spojené se zpěvem a obřady.

Studovala výtvarné umění, několik let zkoumala podobu spirály a téma labyrintu v přírodě, vědě, umění, psychologii a duchovních tradicích. Umění tibetských a mongolských technik alikvotního zpěvu si osvojila při svých pobytech v Himalájích a během následujících čtyř dekád je přetvořila v jedinečný přístup k navrácení zdraví a hojnosti do života. Dnes Jill pořádá workshopy pro profesionální léčitele, zpěváky i nezpěváky, pro všechny, kdo cítí, že jejich hlasový projev je zablokován nebo oslaben. Vyučuje a přednáší po celém světě, na univerzitách, školách, v nemocnicích, křesťanských a jiných duchovních komunitách, na mezinárodních konferencích i ve firmách, vystupovala v mnoha televizních a rozhlasových pořadech ve Velké Británii a USA. Její výzkumy, přednášky a workshopy demonstrují, jak lze lidský hlas použít k vyvolání pozitivních psychologických, emocionálních a fyziologických změn. Její práce se stala impulsem pro rozsáhlý výzkum léčivých účinků zvuku. 

V roce 1974 vydala  knihu o spirále v posvátných tradicích, umění a psychologii s názvem The Mystic Spiral: Journey of the Soul. V tomtéž roce o ní BBC natočila dokument More Ways than One: The Mystic Spiral. 

Jill žije v Londýně, jejím manželem je biolog Rupert Sheldrake. Mají dva syny, biologa Merlina Sheldrakea a hudebníka Cosma Sheldrakea.


 

sociální sítě

Personal Stage

Harmonie hlasu, těla a času

Už naši předkové věděli, že hudba neslouží jen k tanci a poslechu. Vibrace zvuku mají úžasnou moc tvarovat a přetvářet hmotu, léčit naše tělesná i duševní zranění a dokonce zpětně uvolnit bolestivá traumata, která utrpěly generace před námi. Terapeutka a učitelka léčivých hlasových technik Jill Purce vysvětlí, jaká hudba je vlastně falešná, a nabídne ukázku alikvotního zpěvu. Nastal čas otevřít svůj hlas a prozpívat se ke kořenům.

© 2022 Colour Production, spol. s r.o. – Všechna práva vyhrazena. – designed by mchlzch.cz