Jiří Vicherek

Jiří
Vicherek

Jiří Vicherek pracoval v internetových médiích. Potom založil vlastní PR agenturu FENEK. Dnes se zaměřuje primárně na technologické společnosti, a to i v rámci e-commerce. S PR pomáhá např. dodavateli e-shopových řešení Shopsys.
 

Personal Stage

Lidé byli vždy kyborgové

Chtěli byste mít babičku uloženou na USB disku? To se pravděpodobně nestane, protože budou existovat sofistikovanější média, nicméně vize digitalizované lidské mysli je podle německého transhumanistického filozofa Stefana Sorgnera naprosto reálná. Stejně jako možnost vylepšovat genetickou výbavu člověka. Transhumanismus se zabývá využíváním technologií k tomu, abychom zvýšili šanci, že překonáme hranice našeho lidství. Jenže co naše etické hranice? „Musíme pochopit, že jako bytosti jsme odjakživa kyborgové,“ říká profesor Sorgner, který vidí posthumanismus jako nedílnou součást budoucího vzdělávání. V rozhovoru s Jiřím Vicherkem otevírá své filozofické obzory i nový úhel pohledu na člověka.

Global Stage

Pravidla pro chaotický svět

Naše civilizace už nikdy nebude taková, jakou jsme ji znali do roku 2020. Pomalu se hroutí a na jejích základech vyroste nová. Podle futurologa Bruna Mariona proměnu po všech globálních krizích ještě více urychlila pandemie Covidu. Jakým směrem se lidstvo po uzdravení vydá? Můžeme předvídat budoucnost, nebo ji dokonce ovlivnit? Možná je nejvyšší čas začít u sebe a změnit, s čím nejsme spokojeni. Na úsvitu nové éry se totiž kroky každého z nás nejen počítají, ale násobí. Moderuje Jiří Vicherek.

© 2022 Colour Production, spol. s r.o. – Všechna práva vyhrazena. – designed by mchlzch.cz