Juliet Russell

Juliet
Russell

Juliet Russell je zpěvačka, hlasová instruktorka a sbormistryně. Zviditelnila se jako kouč a porotce několika televizních soutěží jako The Voice nebo Michael McIntyre’s Big Show. Jako zpěvačka vystupuje doma na Britských ostrovech i v zahraničí. Její vášní je rozvoj talentů, mentoruje a vede začínající zpěváky, spolupracuje s nahrávacími společnostmi i nezávislými umělci.

Personal Stage

Neslyšíme jen ušima

K čemu je neslyšícím lidem hudba? Návštěva koncertu pro ně zdánlivě nedává smysl. Stačí se jich ale zeptat, abychom zjistili, jak daleko je tato domněnka od pravdy. A přesně tak to udělala Amber, která se v komunitě neslyšících a nedoslýchavých pohybuje už řadu let. Zjistila, jak velkou roli hraje rytmus, vibrace, tanec, vizuální stránka hudebního vystoupení a především radost, kterou sdílíme s přáteli. Hudba je život, ať ji vnímáme ušima, nebo tělem. Proto se Amber Galloway Gallego věnuje tlumočení hudebních koncertů a festivalů do amerického a mezinárodního znakového jazyka a poptávka po jejích službách roste nejen ve Spojených státech, ale i v zahraničí. Její rozhovor s Juliet Russell také doprovázejí tlumočníci do znakového jazyka.

Personal Stage

Inovace je vzrušujícím krokem do neznáma

Jak se rodí inovace a jak ji poznáme od jiných dobrých nápadů? A čím se liší kreativní lidé od těch ostatních? Juliet Russell si k rozhovoru pozvala kanadskou umělkyni Gillian Ferrabee, majitelku inovační agentury, která předtím strávila dvanáct dobrodružných let ve vedení světoznámého uměleckého souboru Cirque du Soleil a byla mnohokrát svědkem i součástí magie vzniku něčeho nevídaného a krásného. Gillian se zamýšlí nad hranicemi komfortní zóny a připomíná, jak důležité je občas šlápnout do prázdna a umět si v práci hrát.

Personal Stage

Hudba filmu na míru

Přestože ji často ani nevnímáme, hudba ve filmu vytváří celou atmosféru a je naprosto zásadní složkou celého prožitku, který v nás po jeho zhlédnutí zůstává. Americký hudební skladatel s českými kořeny Fil Eisler se rozhodl jít za svou vášní a vyměnit své místo na slunci po boku Robbieho Williamse za místo ve filmových titulkách. A rozhodně toho nelituje. Na jaké výzvy na své klikaté cestě z Prahy do Hollywoodu narazil? V rozhovoru s Juliet Russell se přiznává i k tomu, jak dlouho pořádně neuměl noty.

Global Stage

Umělci a nomádi v časech pandemie

New York je proslulý svou kuturní rozmanitostí a přitahuje kreativní duše z celého světa. Právě tam zastihla loňská první vlna pandemie koronaviru a následná karanténa producentku a kurátorku Nathaly Charriu a její uměleckou komunitu. Co jim nečekaná kulturní a společenská pauza dala a vzala? Pokud se má svět po covidu změnit, jakou roli mohou v této změně sehrát umělci? Co můžeme pro změnu k lepšímu udělat my všichni? Nathalyino vyprávění porovná se svými zkušenostmi z Londýna moderátorka Juliet Russell.

© 2022 Colour Production, spol. s r.o. – Všechna práva vyhrazena. – designed by mchlzch.cz