Karl Ammann

Karl
Ammann

Gorilí mládě na dobírku? Žádný problém. Evropan, který žije v afrických horách, ví, jak to chodí na asijském černém trhu.

Dokumentarista Karl Ammann je legendou mezi ochránci zvířat i mezi investigativními novináři, kteří sledují obchod s nimi. Už 40 let žije v Africe na Mount Kenya, píše, fotí a dokumentuje ilegální obchod s divokými zvířaty. Šířit povědomí o tomto problému se stalo jeho životní vášní a posláním.

Do Afriky přijel jako mladý fotograf a okamžitě si zamiloval tamní krajinu i faunu. Náhodou se stal svědkem obchodu s masem z divočiny, začal se touto problematikou zabývat a rozkryl sítě překupníků s různými výrobky ze zvířat. V roce 2016 natočil dokument The Tiger Mafia o chovu tygrů pro části těl a brzy bude mít premiéru jeho nový dokument o obchodě s živými slony.

Global Stage

VOICES: Karl Ammann

Dokumentarista Karl Ammann je legendou mezi ochránci zvířat i mezi investigativními novináři, kteří sledují obchod s nimi. Už 40 let žije v Africe na Mount Kenya, píše, fotí a dokumentuje ilegální obchod s divokými zvířaty. Šířit povědomí o tomto problému se stalo jeho životní vášní a posláním. V roce 2016 natočil dokument The Tiger Mafia o chovu tygrů pro části těl a dokončuje dokument o obchodu s živými slony.

Global Stage

Mizející divočina

Zatímco klimatičtí aktivisté neúnavně burcují veřejnost i politiky k akci, nelegální obchod s divokými zvířaty vesele vzkvétá poněkud stranou zájmu médií. Tygří šperky, nosorožčí rohy nebo živí lidoopi jsou žádanými artikly a poptávka na čínském, ruském či blízkovýchodním trhu roste. Že zdrojů v divočině ubývá? Nevadí. Dnes už umíme zvířata pěstovat na farmách a doslova rozprodávat na díly. Švýcarský dokumentarista Karl Ammann žije v Keni a už 40 let sleduje mezinárodní sítě pytláků a obchodníků se zvířaty. V rozhovoru s Tomášem Etzlerem odkrývá jejich znepokojivé praktiky i skepsi vůči systémovým řešením. Dožijí se ostatní živočišné druhy chvíle, kdy se začneme chovat lidsky?

© 2022 Colour Production, spol. s r.o. – Všechna práva vyhrazena. – designed by mchlzch.cz