Lukáš Matějček

Lukáš
Matějček

Spojení českých hlav a indických rukou dalo vzniknout značce, která sluší, vydrží i pomáhá. 

 

Zatímco spousta z nás čeká, až jednou přijde ten správný podnikatelský nápad, Lukáš Matějček patří k těm, kteří ho dostali. Má duši dobrodruha, proto už jako student vyrážel na cesty po světě. Stopoval například až do Íránu, po návratuodmaturoval a brzy nato odletěl na půl roku do nepálských hor učit děti angličtinu. Pak se přesunul do Indie – a ta mu změnila život. Na místním trhu se totiž seznámil s šikovným výrobcem kožených doplňků, s nímž později založil módní značku Bagind. Ta dnes platí za kvalitu, do níž se vyplatí investovat. Spolutvůrcem celého projektu a spolumajitelem firmy je Václav Staněk, zakladatel obuvnické značky Vasky. Značka Bagind už dva roky spolupracuje s neziskovou organizací MOST ProTibet, která se dlouhodobě věnuje rozvojové pomoci v Himálaji a pomáhá tibetským dětem na cestě k lepšímu vzdělání. 

Lukáš se momentálně chystá vydat částečně autobiografický román o tom, jak v osmnácti poprvé vyrazil z Ostravy do světa.

sociální sítě

Global Stage

Vize a výzvy mladých podnikatelů

S kůží na trh – doslova. Tak by se dala stručně popsat cesta dvou sympatických mladíků za úspěchem. Kvalitní kůže, poctivé řemeslo, vize a nadšení jsou jejich hlavními artikly. Václav Staněk, majitel obuvnické firmy Vasky, a Lukáš Matějček, který stojí za značkou Bagind, toho mají společného více než vkus a oko pro design.

© 2022 Colour Production, spol. s r.o. – Všechna práva vyhrazena. – designed by mchlzch.cz