Martin Řezníček

Martin
Řezníček

Martina Řezníčka zná většina televizních diváků coby tvář hlavní zpravodajské relace České televize, dříve také jako pravidelného zpravodaje z USA. Kromě toho, že Martin v hlavním vysílacím čase uvádí pořady Události a Události, komentáře, zastává také post zástupce šéfredaktora zpravodajství ČT a odpovídá za správu oddělení a redakční rozhodnutí.


Má více než 20 let zkušeností v novinařině, působil jako mezinárodní korespondent a moderátor, především v BBC World Service a ve Zprávách České televize. Natáčel reportáže z desítek zemí v Evropě, Asii, Severní a Střední Americe a Africe. Je autorem televizního pořadu Horizont ČT24, který se vysílá už více než deset let. V letech 2012 až 2017 byl americkým zpravodajem České televize ve Washingtonu, DC. Dříve pobýval v Londýně, kde pracoval pro BBC World Service v rámci svého působení u české BBC.


Během své kariéry vedl rozhovory s mnoha významnými státníky a diplomaty včetně Davida Camerona, Gordona Browna, Condoleezzy Rice, Madeleine Albright, Henryho Kissingera, Paula Ryana, Mika Pompea a dalších.
V roce 2020 vydal knihu Rozpojené státy, reflektující rozpory v americké společnosti, které měl možnost několik let detailně sledovat na vlastní oči.
 

© 2022 Colour Production, spol. s r.o. – Všechna práva vyhrazena. – designed by mchlzch.cz