Matthias Fifka

Matthias
Fifka

„Zatím si nikdo nedokáže představit lepší systém než kapitalismus,“ potvrzuje vysokoškolský profesor a člen představenstva fotbalového klubu v jedné osobě.

 

Matthias Fifka je německý ekonom a profesor, příznivec trhu a fotbalový fanoušek, který se ve své práci zaměřuje na strategické a mezinárodní řízení, udržitelnost, etiku podnikání a organizační teorie. Je vedoucím Institutu obchodu a ekonomiky a profesorem pro obchodní administrativu a obchodní etiku na Erlangensko-norimberské univerzitě. Jako hostující profesor přednáší po celém světě. Poskytuje poradenství v otázkách strategického řízení, udržitelnosti, sociální odpovědnosti a správy společností, a to podnikům všech forem a velikostí, mezi něž patří Adidas, Lufthansa, Siemens, ale také malé a střední podniky, jakož i instituce, Evropská komise či německé Ministerstvo práce a sociálních věcí. Matthias je také autorem 13 knih a více než 50 článků v renomovaných vědeckých časopisech. V roce 2020 se stal členem představenstva 1. FC Norimberk, kde vyrostl.

Global Stage

Etické podnikání v globalizovaném světě

Etický přístup už není pro firmy kosmetickou záležitostí – z dlouhodobého hlediska je to základní předpoklad úspěšného podnikání. Stane se etické a zodpovědné chování v byznysu samozřejmostí? Pokud ano, za jakou cenu? Německý ekonom Matthias Fifka se zamýšlí nad překážkami odpovědného podnikání v globalizovaném světě.

© 2022 Colour Production, spol. s r.o. – Všechna práva vyhrazena. – designed by mchlzch.cz