Michal Pařízek

Michal
Pařízek

Hudbu neškatulkuje a neztrácí pro ni nadšení. Dobrý hudební magazín podle něj nelze vytvořit jen psaním.

 

Michal se na poli hudby a hudební novinařiny pohybuje už řadu let. Je šéfredaktorem magazínu Full Moon, členem dramaturgické rady české hudební exportní kanceláře SoundCzech a už 20 let je součástí promotérské skupiny Scrape Sound, v rámci níž uspořádal desítky koncertů světových hvězd. Před několika lety začal připravovat hudbu k pořadu Art Café pro Český rozhlas, kde působí dodnes. 

Ve Full Moonu působí od samého začátku v roce 2010, od roku 2014 jej vede. Roli šéfredaktora převzal po nezapomenutelné osobnosti nezávislé hudební scény Janě „Apačce“ Grygarové. Dříve psal také například pro Aktualne.cz, Čilichili, Freemusic.cz, Uni nebo Týden. Psát o hudbě ale podle Michala nestačí. Full Moonu od začátku pořádal koncerty a vydával desky místním kapelám, v posledních letech tyto aktivity zaštiťuje projekt Full Moon Forum, což je label i promotérská platforma, která se snaží integrovat do hudební scény a posouvat ji.

Před rokem Michal pokřtil svou knihu Uprostřed příběhu, která je výběrem jeho textů za deset let existence Full Moonu. Rozhovory, profily, reportáže, recenze i úvodníky tvoří dohromady podivuhodnou koláž, která nabízí nečekaná propojení i souvislosti a hlavně spoustu zaujetí nejen pro hudbu, ale pro umění vůbec. Přináší příběhy Rosalíe, Iggyho Popa, Davida Bowieho, Alice Coltrane, ale také Františka Skály, Katarzie, Josefa Koudelky a mnoha dalších.

sociální sítě

Personal Stage

Vášeň pro hudbu

Šéfredaktor magazínu Full Moon, hudební publicista, člen promotérské skupiny Scrape Sound a autor knihy Uprostřed příběhu přibližuje, jak magazínu pomáhá šeptanda o kvalitní publicistice a výrazný vizuál. A určitě i to, že nejde jen o magazín o hudbě, ale o umění obecně a snaze být skrze vydávání alb a pořádání koncertů vlivným aktérem české scény. Hudba je pro Michala koníčkem, vášní, zábavou a občas velkou otravou, záleží prý na době. A určitě také důležitou součástí společnosti a dění v ní, kdy navíc hudba dokáže lidi občas pozitivně naladit do té míry, aby získali impuls k převrácení světa k lepšímu.

© 2022 Colour Production, spol. s r.o. – Všechna práva vyhrazena. – designed by mchlzch.cz