Michal Pěchouček

Michal
Pěchouček

Věří, že umělá inteligence nám jednou bude obstojně konkurovat, a sám jí k tomu dopomáhá.

 

Jeden z nejrespektovanějších odborníků na umělou inteligenci v Česku, Michal Pěchouček, je zodpovědný za výzkum v oblasti umělé inteligence, strojového učení a kybernetické bezpečnosti. K výzkumu umělé inteligence v oblasti informatiky přispěl mnoha inovativními aplikacemi. Od září 2019 je technickým ředitelem společnosti Avast, vede výzkum a vývoj, práci antivirových laboratoří Avast Threat Labs i týmy zabývající se velkými daty a inovacemi.

Michal působil více než dvacet let jako profesor na Fakultě elektrotechnické ČVUT v Praze, kde vedl Katedru informatiky. V roce 2001 tam založil centrum umělé inteligence AI Center, které stále vede. Je také spoluzakladatelem a garantem výzkumně zaměřeného studijního programu Otevřená informatika. Kromě ČVUT působil na University of Southern California, University of Edinburgh, na State University of New York v Binghamtonu a na University of Calgary. Podílel na vzniku několika technologických start-upů, jako je kyberbezpečnostní firma Cognitive Security, společnost AgentFly Technologies, která se zaměřuje na ovládání autonomní letecké dopravy, a BlindSpot Solutions, která vyvíjí umělou inteligenci pro využití v průmyslu. Nedávno založil iniciativu prg.ai, jejímž cílem je proměnit Prahu ve špičkové vědecko-výzkumné centrum umělé inteligence.

Global Stage

Život s umělou inteligencí

Dokáže člověk vyrobit věc, která se bude rozhodovat stejně dobře jako člověk? A jak se pozná umělá inteligence, že je opravdu inteligentní? O světě umělé inteligence s profesorem Michalem Pěchoučkem, technickým ředitelem Avastu a vedoucím AI Centra FEL ČVUT o sofistikovaných programech, které za vás dokáží dopsat větu nebo vám pomohou koupit kolo, ale také o tom, o kolik pomalější by byl svět, pokud bychom neměli k dispozici umělou inteligenci.

© 2022 Colour Production, spol. s r.o. – Všechna práva vyhrazena. – designed by mchlzch.cz