Pavel Drozd

Pavel
Drozd

Evoluční ekologie hmyzu a evoluce pohlavního rozmnožování představuje jeden z hlavních směrů Pavlova výzkumu. Pavel aktuálně působí také jako prorektor pro vědu a tvůrčí činnost na Ostravské univerzitě, člen Vědecké rady Ostravské univerzity, České společnosti pro ekologii nebo České statistické společnosti.
 

Global Stage

Jak zachránit mizející kulturu i džungli

Nová Guinea je rájem pro badatele. Tamní tropické pralesy jsou domovem vůbec nejrozmanitější zvířecí populace na světě. Žije tam 5% všech živočišných druhů. Ještě větší je na ostrově rozmanitost kulturní. Tento tichomořský Babylón totiž hovoří zhruba 850 jazyky. Před pětadvaceti lety k nim přibyla i čeština, když biolog a tropický ekolog Vojtěch Novotný založil na pláži Papuy-Nové Guineje výzkumnou stanici, kterou vede dodnes. Jak se během života proměňuje vědecká práce a jak se biolog může stát lingvistou? Nejen tyto otázky klade svému kolegovi ekolog Pavel Drozd z opačného konce světa, z půdy Ostravské univerzity.

Global Stage

Sex je výhodný, ale nevíme proč

Ekolog a evoluční genetik pohlavního a nepohlavního rozmnožování se ptá, k čemu máme sex, když zrovna tak dobře a s radostí by se dalo rozmnožovat bez sexu. Třeba za Polárním kruhem a tváří v tvář lednímu medvědovi.

© 2022 Colour Production, spol. s r.o. – Všechna práva vyhrazena. – designed by mchlzch.cz