Pavla Horáková

Pavla
Horáková

Román Teorie podivnosti Pavly Horákové patří k nejúspěšnějším českým knihám jednadvacátého století.

 

Spisovatelka, překladatelka, publicistka a rozhlasová redaktorka Pavla Horáková se od studií věnovala překladům beletrie z angličtiny a srbštiny. V letech 2001–2007 pracovala jako redaktorka anglického vysílání Českého rozhlasu 7. Dnes pravidelně spolupracuje se stanicí Vltava.
Je autorkou nebo spoluautorkou osmi knih. Debutovala dětskou detektivní trilogií o Hrobařících. Spolu s Jiřím Kamenem sestavila dvě knižní kompozice ze záznamů českých vojáků během 1. světové války, Přišel befel od císaře pána (2015) a Zum Befehl, pane lajtnant (2018), které vzešly z rozhlasového cyklu Polní pošta. V roce 2018 vydala Pavla společně s Zuzanou Dostálovou a Alenou Scheinostovou novelu Johana a také svůj první román pro dospělé Teorie podivnosti, jenž získal v roce 2019 cenu Magnesia Litera za prózu a vzbudil mnoho kritických ohlasů, pozitivních i negativních. Její nejnovější román Srdce Evropy je právě teď na pultech knihkupectví a je zřejmé, že čtenáři i kritici jsou plni očekávání.
 

sociální sítě

Personal Stage

Srdce ve středu Evropy

Spisovatelka, překladatelka a držitelka ocenění Magnesia Litera v novém románu Srdce Evropy sice předkládá fiktivní dialog současné mladé ženy a moravské venkovanky žijící ve Vídni za císáře pána, nicméně vychází z pozoruhodných pamětí své prababičky, která ji přivedla k hledání míst, kde všude se může nacházet srdce.

© 2022 Colour Production, spol. s r.o. – Všechna práva vyhrazena. – designed by mchlzch.cz