Petr Sagitarius

Petr
Sagitarius

Jedině autor, který žije na pomezí Česka, Slovenska a Polska, dokáže nejlépe vystihnout drsné a podivné kouzlo tohoto regionu.

 

Vším, čím byl, byl rád. Petr Sagitarius je český spisovatel, bloger a někdejší komunální politik s polskými kořeny, který žije v tom nejvýchodnějším cípu České republiky, ve městě Jablunkově. Také proto se živí a baví psaním akčních krimi novel z „divokého“ východu naší země.
Petr tíhnul ke psaní už ve studentských letech. Podle jeho vlastních slov ho zformovali Waltari, Mailer, Lennon a Allen. Stejně jako jeden z hrdinů jeho detektivních příběhů pracoval v redakci týdeníku Třinecký hutník, odkud jej propustili za nepřizpůsobivost. Naštěstí – bez toho by se totiž nikdy nestal starostou města Jablunkov, jímž byl v letech 1998–2014. Zpět k psaní jej přivedlo až vážné onemocnění, které ho ze starostovského křesla přesunulo do invalidního důchodu. Tehdy začal psaním krátkých článků pro svůj blog Jablečno. Později se pustil do detektivek a v roce 2020 vydal detektivní trilogii s názvem Trujkunt, inspirovanou zvláštní atmosférou česko-polsko-slovenského trojmezí. Letos následovaly další dva soubory příběhů pod souhrnným názvem Trujkunt 2 a Trujkunt 3.
 

Personal Stage

Nic jiného než kecat a psát neumím

Jak se bývalý starosta Jablunkova dostane k psaní úspěšných detektivních románů z Trujkuntu, tedy česko-polsko-slovenského pomezí, kde se dějí divné věci a kde lidé hovoří originálním nářečím „po naszymu“. Jak dobře a rychle vyřešit vraždu, to v rozhovoru zajímá herce Roberta Mikluše alias strážmistra Topinku z televizního seriálu Doktor Martin.

© 2022 Colour Production, spol. s r.o. – Všechna práva vyhrazena. – designed by mchlzch.cz