Richard Griffiths

Richard
Griffiths

Veterán CNN se i ve výslužbě věnuje zásadám poctivé žurnalistiky, ověřování faktů a průpravě nastupující žurnalistické generace.

 

Po více než čtyřiceti letech v novinařině a šestadvaceti letech u CNN opustil před nedávnem mediální sféru, ale k důchodu v pravém slova smyslu má daleko – svůj čas a zkušenosti teď věnuje především studentům žurnalistiky.

Kariéra Richarda Griffithse začala v univerzitním rádiu v roce 1974. Během dalších let strávených v médiích vedl reportážní a investigativní projekty, které získaly řadu ocenění, včetně George F. Peabody Award, Overseas Press Club David Kaplan Award, dvou cen Emmy a dalších. Sedm let byl producentem u CBS News, na stejném postu pak začal u CNN. Tam se vypracoval až na pozici ředitele celosvětové redakce a viceprezidenta CNN a byl odpovědný za globální kontrolu redakční kvality. Více než dvacet let vedl orgán s názvem „The Row“, který mediálnímu gigantu slouží k ověřování informací a udržování kvality novinářské práce. Richard a jeho kolegové prováděli nejen redakční dohled nad investigativní žurnalistkou CNN, ale stanovili také pravidla pro ověřování faktů a zveřejňování reportáží.

V současné době Richard vyučuje novinářskou etiku, investigativní reportáž a redakční management nejen v USA, ale také v Evropě, ve Švýcarsku a Polsku. Pravidelně přednáší na University of North Carolina a University of Georgia.


 

Global Stage

Hledání poctivé žurnalistiky

V současnosti se často porovnávají pojmy jako poctivá novinařina versus fake news, tradiční nebo alternativní média, novinář a dezinformátor. Co to vlastně je poctivá, tradiční novinařina? Jak se dá poznat a jak se vytváří? Nad těmito a podobnými otázkami se zamyslí světový odborník na novinářskou etiku a investigativní žurnalistiku a dlouhodobý vice prezident pro globální kontrolu kvality CNN, Richard Grffiths.

© 2022 Colour Production, spol. s r.o. – Všechna práva vyhrazena. – designed by mchlzch.cz