Sönke Ahrens

Sönke
Ahrens

Někdy stačí jednoduchá metoda organizace času a člověku se změní celý život. Proto se profesor z Hamburku snaží tuto metodu přiblížit i nám.

 

Dr. Sönke Ahrens je spisovatel, konzultant a výzkumník v oblasti vzdělávání a sociálních věd, autor oceňované knihy Experiment and Exploration: Forms of World-Disclosure (Experiment a zkoumání – formy odhalování světa). Věnuje se velmi aktuální a neustále se měnící filozofii vzdělávání, kterou vyučuje na univerzitě v Duisburgu-Essenu. Zároveň koučuje studenty, akademiky a profesionály v oboru time managementu, rozhodování a osobního růstu.
V roce 2017 vydal knihu Jak si dělat chytré poznámky, která se opírá o legendární metodu sociologa Niklase Luhmanna zvanou „zettelkasten“. S její pomocí mohou studenti, akademici či spisovatelé zvládnout více práce, funguje však pro kohokoli, kdo si chce vybudovat a rozšiřovat prostor pro přemýšlení a vědění

sociální sítě

Personal Stage

Jak si dělat chytré poznámky

Proč je dobré číst si s tužkou v ruce? Ať studujeme, píšeme knihu nebo se snažíme zvládnout kolotoč rodinných povinností, bez poznámek se neobejdeme. Často to ale nefunguje, jak bychom si přáli, a náš mozek je přetížený neustálým přívalem informací. Co kdybychom vám řekli, že stačí osvojit si jednoduchý systém chytrých poznámek a práce vám půjde mnohem lépe od ruky? „Zbaví vás nutnosti si vše pamatovat, mít o všem přehled, skladovat každou informaci v hlavě. Můžete se tak soustředit jen na to důležité – obsah, argumentaci a myšlenky,“ říká německý výzkumník a lektor osobního rozvoje Sönke Ahrens, autor úspěšné knihy Jak si dělat chytré poznámky. Tento praktický návod vychází z dnes již legendární metody Zettelkasten, s níž přišel sociolog Niklas Luhmann. Jedná se o jednoduchý, přitom komplexní a propojený způsob uchovávání poznámek získaných z četby, přednášek, kurzů či webinářů, s jehož pomocí si budujete prostor, v němž přemýšlíte. Možná vás překvapí, jak je to snadné.

© 2022 Colour Production, spol. s r.o. – Všechna práva vyhrazena. – designed by mchlzch.cz