Stuart Maister

Stuart
Maister

Stuart Maister stojí za vznikem konceptu Strategic Narrative, kde zároveň řídí veškeré projekty. Po úspěšné desetileté kariéře televizního a rozhlasového reportéra pro BBC, Sky News a ITN založil vlastní business založený na principu vyprávění příběhů (storytelling). Jeho firma byla průkopníkem televizního PR, získala několik ocenění a nakonec byla prodána americké společnosti. 
 

Personal Stage

Jak si dělat chytré poznámky

Proč je dobré číst si s tužkou v ruce? Ať studujeme, píšeme knihu nebo se snažíme zvládnout kolotoč rodinných povinností, bez poznámek se neobejdeme. Často to ale nefunguje, jak bychom si přáli, a náš mozek je přetížený neustálým přívalem informací. Co kdybychom vám řekli, že stačí osvojit si jednoduchý systém chytrých poznámek a práce vám půjde mnohem lépe od ruky? „Zbaví vás nutnosti si vše pamatovat, mít o všem přehled, skladovat každou informaci v hlavě. Můžete se tak soustředit jen na to důležité – obsah, argumentaci a myšlenky,“ říká německý výzkumník a lektor osobního rozvoje Sönke Ahrens, autor úspěšné knihy Jak si dělat chytré poznámky. Tento praktický návod vychází z dnes již legendární metody Zettelkasten, s níž přišel sociolog Niklas Luhmann. Jedná se o jednoduchý, přitom komplexní a propojený způsob uchovávání poznámek získaných z četby, přednášek, kurzů či webinářů, s jehož pomocí si budujete prostor, v němž přemýšlíte. Možná vás překvapí, jak je to snadné.

Personal Stage

Jaké rozcestí představují technologie pro budoucnost

Dojde ke střetu lidstva s technologií? A jak tomu zabráníme? Takové je téma nejnovější knihy Gerda Leonharda. Gerd se považuje za futuristu, jehož posláním je pomoct lidem dosáhnout něčeho, co by se dalo nazvat „dobrou budoucností“. Co to přesně znamená, to se pokusí zjistit Stuart Maister v tomto rozhovoru.

Global Stage

Umíme vyřešit bytovou krizi?

Celá Evropa se momentálně potýká s bytovou krizí. Zajistit finančně přijatelné bydlení pro všechny obyvatele je výzva, kterou jednotlivé země překonávají různým způsobem, ale nikdy ne lehce. Lidé se dovolávají řešení u vlády, záleží však i na tom, jak (zda) pracuje soukromý sektor ve prospěch občanů, komunit, a samozřejmě svých akcionářů. Na bytovou problematiku se dnes podíváme očima třetího největšího evropského pronajímatele, firmy Heimstaden, která se během několika posledních let rozrostla napříč kontinentem a zajistila dostupné bydlení pro čtvrt milionu Evropanů. Co v praxi znamená „přátelské bydlení“ a jaké jsou možnosti řešení bytové krize? Stuart Maister se v rozhovoru s Helge Krogsbolem, provozním ředitelem a zástupcem generálního ředitele společnosti Heimstaden, pokusí nastínit, jak se v příštích letech změní způsob našeho života.

© 2022 Colour Production, spol. s r.o. – Všechna práva vyhrazena. – designed by mchlzch.cz