Tomáš Šebek

Tomáš
Šebek

Lékař bez hranic usiluje o prodloužení zdravého života v Česku o pět let.

 

Tomáš Šebek se před lety rozhodl propůjčit své ruce tam, kde jich bylo nejvíce potřeba, a s Lékaři bez hranic odjel pomáhat raněným ve válečných zónách jako chirurg zaměřený na úrazovou chirurgii břicha, hrudníku a končetin. Na svou první misi vyjel v roce 2010 na zemětřesením zdevastované Haiti. Tam se později vrátil, na další mise zamířil do Afghánistánu, Jižního Súdánu a Jemenu. Své zkušenosti z misí popsal v blozích, které zpracoval do čtyř čtivých knih.

Tomáš pracuje v pražské Nemocnici na Františku. Když zrovna nezachraňuje životy, věnuje se psaní a focení, triatlonu, pilotování letadla nebo se vzdělává v oboru. Je spoluzakladatelem portálu uLekare.cz, který slouží jako virtuální nemocnice pro pre-diagnostiku pacientů. V roce 2015 získal cenu za statečnost.

Global Stage

Zdraví je vaše

Jste připraveni převzít plnou odpovědnost za své zdraví? Chtěli byste mít neustálý přehled o svém zdravotním stavu a k lékaři chodit preventivně? Pokud si nejste jisti, je tady ještě konkrétnější otázka: Líbilo by se vám, kdyby se průměrná délka našeho života ve zdraví, tedy bez léků a bolesti, zvýšila o 5 let? To má v plánu český lékař, známý díky svým misím s Lékaři bez hranic, který představuje svou vizi budoucnosti v oblasti péče o zdraví.

© 2022 Colour Production, spol. s r.o. – Všechna práva vyhrazena. – designed by mchlzch.cz