Tuvia Tenenbom

Tuvia
Tenenbom

Ať přijede kamkoli, všude vyčnívá. Díky tomu zjistil, že přívětivý cizinec dokáže z lidí vytáhnout pravdu mnohdy lépe než vlastní bratr.

 

Novinář v přestrojení, akademik s tituly z matematiky, informatiky, divadelní scénáristiky a literatury. To vše je Tuvia Tenenbom, který zároveň působí jako divadelní režisér, dramatik, spisovatel a zakládající umělecký ředitel Židovského divadla v New Yorku, kde žije. Dlouhé měsíce strávil na cestách po Německu, Izraeli, Spojených státech a Velké Británii a pod smyšlenou identitou dělal rozhovory s lidmi, které tam potkal. Z jeho zápisků vznikla veleúspěšná série knih, které nastavují zrcadlo společnosti v každé z těchto zemí a jsou plné politicky nekorektního humoru, vtipných konverzací, ale i znepokojivých zjištění o tom, co si lidé opravdu myslí.
V knize s poněkud provokativním názvem Spím v Hitlerově pokoji Tuvia poprvé spojil cestovatelský deník a psychologickou sondu na téma antisemitismu, který je v současné Evropě i 75 let po válce rozšířený více, než si myslíme. Stejný princip inkognito investigativy zopakoval v rodném Izraeli, ve Spojených státech, které si vzal na paškál coby tehdejší Trumpland, i ve Velké Británii, kde se svět smrsknul do jediného slova – Brexit. Tuviovy eseje a články byly publikovány v předních západních médiích.

sociální sítě

Global Stage

VOICES: Tuvia Tenenbom

Novinář, který pracuje v utajení. Tuvia Tenenbom je zároveň divadelní režisér, dramatik, spisovatel a zakládající umělecký ředitel Židovského divadla v New Yorku, kde žije. Dlouhé měsíce strávil na cestách po Německu, Izraeli, Spojených státech a naposledy Velké Británii pod smyšlenou identitou a dělal rozhovory s lidmi, které potkal. Z jeho zápisků vznikla veleúspěšná série knih, které nastavují zrcadlo společnosti v těchto zemích a jsou plné politicky nekorektního humoru, vtipných konverzací, ale i znepokojivých zjištění o tom, co si lidé opravdu myslí.

Global Stage

V utajení za předsudky

Měli ho za blázna, když odmítl předem vydlážděnou cestu a vydal se na vlastní pěst do (Nového) světa hledat vlastní hodnoty. Novinář, spisovatel a dramatik Tuvia Tenenbom jezdí po světě a mluví s lidmi. Také píše a píše dobře, mimo jiné proto, že dobře naslouchá a nesoudí. V rozhovoru s Petrem Vizinou vysvětluje, proč pracuje pod smyšlenou identitou a jak znamenitý je židovský humor.

© 2022 Colour Production, spol. s r.o. – Všechna práva vyhrazena. – designed by mchlzch.cz