Václav Staněk

Václav
Staněk

Díky mladému podnikateli znovu vzkvétá obuvnické řemeslo. Vzorem je mu světoznámý továrník Tomáš Baťa.

 

Vašek má podnikání v krvi. Když mu bylo osmnáct, rozhodl se navázat na obuvnickou tradici z dob Tomáše Bati a založil ve Zlíně obuvnickou značku Vasky. Vsadil na pravou kůži a řemeslný um ševců, ale také na vkus a touhu českého zákazníka po neokázalé kvalitě. Na každém páru bot se podílí 12 zkušených ševců a šiček, kteří mu věnují svou péči a mnohaleté zkušenosti. V zákaznících se Vašek nezmýlil, Vasky se těší velkému zájmu a firma roste. V roce 2016 značka zvítězila v soutěži T-mobile rozjezdy. O dva roky později byl Václav zařazen časopisem Forbes mezi 30 talentovaných Čechů pod 30 let a v roce 2019 získal ocenění začínajícího podnikatele roku.  

Vašek je spolumajitelem dalších úspěšných firem, mimo jiné značky doplňků Bagind Lukáše Matějčka, a další rozšíření svých aktivit plánuje.

sociální sítě

Global Stage

Vize a výzvy mladých podnikatelů

S kůží na trh – doslova. Tak by se dala stručně popsat cesta dvou sympatických mladíků za úspěchem. Kvalitní kůže, poctivé řemeslo, vize a nadšení jsou jejich hlavními artikly. Václav Staněk, majitel obuvnické firmy Vasky, a Lukáš Matějček, který stojí za značkou Bagind, toho mají společného více než vkus a oko pro design.

© 2022 Colour Production, spol. s r.o. – Všechna práva vyhrazena. – designed by mchlzch.cz