Vladimír Beneš

Vladimír
Beneš

Světově uznávaný neurochirurg, který má na svém kontě přes 8000 operací, tvrdí, že cesta za poznáním mozku je nekonečná.

 

Lidský je mozek je složitý, sofistikovaný a fascinující orgán. Stejně tak fascinující a sofistikovaná je práce s ním a vyžaduje velkou dávku respektu. Ani špičky v oblasti neurochirurgie přesně nevědí, co se vlastně v nejzazších hlubinách mozku skrývá. Profesor Vladimír Beneš si přesto – nebo právě proto – neurochirurgii zvolil za své životní povolání a poslání, stejně jako před ním jeho otec a dnes i jeho syn, všichni tři Vladimírové.

Profesor Beneš se kromě problematiky mozkových aneurysmat a arteriovenózních malformací specializuje také na nejsložitější mozkové nádory. Donedávna byl přednostou Neurochirurgické kliniky Ústřední vojenské nemocnice v Praze a 1. Lékařské fakulty Univerzity Karlovy. Dříve také předsedal České neurochirurgické společnosti a Evropské asociaci neurochirurgických společností.

Svým pacientům říká vždy pravdu a se stejnou otevřeností přistoupil k rozhovoru Martina Moravce, který vyšel v roce 2019 knižně pod názvem Mé cesty do hlubin mozku.

Global Stage

Tajemství lidského mozku

Operace nesmí být dobrodružstvím, ale nudnou rutinou. Významný neurochirurg světového renomé tvrdí, že lidský mozek je nejsložitější a nejorganizovanější hmotou ve vesmíru, a jeho léčba proto vyžaduje zcela jiný medicinský a lidský přístup k nemocným. Přijde řeč na první operace i na ty nejnáročnější, a na pro leckoho překvapivé odhalení hudebního doprovodu, kdy aby panu profesorovi práce odsýpala a nemusel na sále trávit zbytečně víc času, nechává se při operaci pohánět valivým hardrockem skupiny Black Sabbath.

© 2022 Colour Production, spol. s r.o. – Všechna práva vyhrazena. – designed by mchlzch.cz