Zbigniew Czendlik

Zbigniew
Czendlik

Oblíbený farář se nechce dívat nazpátek. Zásadní je pro něj vykonat něco dobrého a radovat se ze života.

 

Zbigniew Czendlik aka Zibi je polský římskokatolický kněz, který dlouhodobě žije v České republice. Jeho farnost najdeme v Lanškrouně. Mezi kněžími působí trochu jako zvláštní, přitom osvěžující jev: Pohybuje se ve světě showbyznysu, jeho oblíbeným místem pro setkávání s lidmi je hospoda, potrpí si na módu a ve volném čase rád sportuje. Pravidelně vystupuje v médiích. V České televizi moderuje vlastní talk show s názvem Uchem jehly. V roce 2016 vyšel knižně jeho rozhovor Postel, hospoda, kostel, který získal Cenu čtenářů Magnesia Litera.

Publiku Meltingpotu i televizním divákům je Zibi dobře znám svým pozitivním přístupem k víře i životu. Jeho přáním je vytvořit moderní a příjemné prostředí církve, která dokáže dnešního člověka inspirovat, sdílet a povzbuzovat radost ze života. Aktivně se podílí na charitativních a sociálních projektech. 

sociální sítě

Personal Stage

VOICES: Zbiginew Czendlik

Zbigniew Czendlik je římskokatolický kněz polské národnosti působící v České republice. Mezi kněžími působí trochu jako zvláštní jev. Pohybuje se ve světě showbyznysu, jeho oblíbeným místem pro setkávání s lidmi je hospoda. Potrpí si na módu a ve volném čase hraje golf. Pravidelně vystupuje v médiích, je spoluautorem knihy Postel hospoda kostel a jezdí po Česku se stejnojmennou talk show. Aktivně se podílí na charitativních a sociálních projektech.

Personal Stage

O víně, bohu, lidech a radosti

Meltingpot vám přináší rozmanité formy inspirace. Dnes je odvážný kněz Zbigniew Czendlik zpovídán Terezou Ghose. Zdá se, že moderní doba příliš nepřeje církvím. Ovšem jak sám Zbigniew vnímá roli církve a co je podle něj největší dar od Boha? Lze utéct před hříchy? A měl by se o to člověk vůbec snažit? Máme jinou možnost? Proč jsme vůbec tady? Abychom chodili do práce? Inu, nalili jsme si čistého vína a bavili se o umění vytvořit si tichý a klidný vnitřní prostor v hlučné a hektické době. V této zpovědi faráře se dovíte mnohé, včetně toho, co chce popřát dnešním lidem.

© 2022 Colour Production, spol. s r.o. – Všechna práva vyhrazena. – designed by mchlzch.cz